První letošní vystoupení juniorů přineslo 3 body

• Článek k zápasu/turnaji

Letos (v roce 2022) se poprvé juniorský tým Hippos Žďár nad Sázavou utkal v prvním zápase v Třebíči s dvěmi týmy z Vysočiny a to s FBŠ Jihlava a Havlíčkovým Brodem. S týmem FBŠ Jihlava se očekával vyrovnaný zápas a s lídrem ligy, Havlíčkovým Brodem, díky jeho papírovým předpokladům a účasti TOP hráčů Vysočiny, mohl Žďár pouze překvapit.
 
FBŠ Jihlava - Hippos Žďár n. S. 3:9 (2:4; 1:1; 0:4)
Možná velkým překvapením byl samotný nástup do 1. třetiny, kdy naši junioři makali na plné obrátky, napadali, hráli aktivněji a byl vidět výrazný rozdíl ve hře. Žďár přehrával FBŠ Jihlava po všech stránkách, jak herně, technicky, tak i rychlostně. Nebylo tedy překvapivé, že tHippos získal brzy rychlé vedení. V druhé a třetí třetině tým FBŠ Jihlava přidal, srovnal hru, Žďdár naopak zpomalil a přizpůsobil se hře soupeře. Nejen díky tomu, ale i díky přibližně 10 nastřeleným tyčkám a minimálně 5x netrefenou prázdnou brankou mohl být výsledek i daleko vyšší. Avšak výsledek 9:3 pro Žďárské je nad tak trochu nad očekávání.
Branky: Hrubý 2, Král 2, Novák D. 2, Sejkora 2, Poul; přihrávky: Sejkora 2, Daniel, Hrubý, Král, Novák O.. 
 
Hippos Žďár n. S. - Sokol Havlíčkův Brod 3:4 (2:2; 1:1; 0:1)
2. zápas s Havlíčkovým Brodem se začal podobně, pouze s tím rozdílem, že zde byla vidět plná aktivita na obou stranách, pěkné a obětavé zákroky nejen při přechodech do útočného pásma ale i při střelách a dobrá poziční hra. Jak naši, tak i Havlbrodští hráči se vrhali do střel, výborně blokovali míčky, avšak žďárští florbalisté měli veliký problém s přechodem do útočného pásma. Je pravdou, že nám naše góly daly více práce než soupeřům, kteří krosem a povedenou střelou vždy dorovnali výsledek. Hrál se krásný vyrovnaný florbal a ještě minutu před koncem zápasu byl zaslouženě nerozhodný stav 3:3. Nakonec si krásnou trefou přibližně minutu před koncem strhli vítězství na svoji stranu Havlbrodští hráči.
Branky: Novák O., Král; přihrávky: Hrubý 2, Novák O.
 
Sestava Hipposu: Neuer, Sochor (A) - Partl, Koukal, Blecha, Novák D. - Sejkora, Hrubý T. (C), Daniel - Novák O., Král, Poul. Trenér: Novák Pavel.
 
Zhodnocení trenéra Hipposu, Pavla Nováka: "Jako trenér mohu říct, že to byl zřejmě jeden z nejlepších výkonu juniorského týmu prozatím v letošní sezoně. Kluci mě mile překvapili a hráli velice zodpovědně. Jsem rád, že je na hráčích vidět chuť vítězit a předvádět nejen individuální, ale i dobré týmové výsledky. Celý náš tým předvedl nadstandardní výkon, který byl spojen s výborným výkonem v obou našich brankářů Davidem Neuerem a Adamem Sochorem. Jim patří největší pochvala za družstvo juniorů. A já jsem rád, že se tým výkonostně, technicky i mentálně zvedá."